CHARITATIVNÍ ANDĚLSKÁ AUKCE - VI. ročník

se konal 16.12.2013

Večer 16. prosince patřil velký sál DK Metropol v Českých Budějovicích VI. ročníku Andělské aukce. Při tomto charitativním večeru se draží obrazy, které vznikly v ARPIDĚ pod vedením Mgr. Aleny Jankovské. Všechna díla byla před výstavou dva týdny vystavena v Galerii Procházka a před dražbou také v předsálí.

Večer moderovala Adéla a jako první uvítala na podiu skupinu hudebníků a zpěváčků z ARPIDY, aby předvedli, co se naučili s p. učitelkou Pšeničkovou.

A pak už se začalo dražit - licitátorem byl dr. Jaromír Procházka. Ačkoliv vyvolávací ceny obrazů se pohybovaly mezi 800 a 1.600 Kč, byl ten nejdražší vydražen za
65.000 Kč.

Po přestávce se pokračovalo v dražbě - souboje byly jako vždy urputné.

Ale stalo se něco, v co jsme nedoufali - opět jsme překročili částku, které bylo dosaženo v předchozím ročníku. V letošní Andělské aukci se totiž vybralo pro ARPIDU ohromných 701.000 Kč.

A nový ředitel ARPIDY pan Ing. Mgr. Marek Wohlgemuth měl opravdu velkou radost...

A zatímco milé hostesky balily vydražené obrazy, aby si je mohli noví majitelé odnést a paní z ARPIDY vypisovaly darovací smlouvy, mohli se účastníci večera občerstvit na rautu, který připravil pan V. Tůma.

Všem účastníkům dražby děkujeme, andělé jsou stále mezi námi...

Fotografie: Petra Vejskrabová a Martin Chrt, zdroj: www.andelskaaukce.cz

Odkaz na stránky ARPIDA o.s.